Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bicykel CTM Zephyr vs Rambler

Nazdar, potrebujem poradiť s výberom nového bicykla na dochádzanie do práce(5km denne) a vo voľnom čase 50-100km mesačne. Väčšinu času na spevnený povrch a poľné cesty ale potrebujem aby to občas zvládlo aj náročnejší terén.

https://www.ctm.sk/p/zephyr-29-2023
https://www.ctm.sk/p/rambler-4-0-29-2023

Určite chcem 29" kolesá a jednoprevodník. Spomedzi týchto dvoch ma zaujala nižšia hmotnosť ramblera a pozeral som že má lepšiu vidlicu. Lenže za tú nižšiu hmotnosť a lepšiu vidlicu zaplatím +300€. Viem v tomto len základy, nevyznám sa a teda neviem či sa to oplatí, na čo sa zamerať?

Nižšia hmotnosť bude určite plus aj na moje rekreačné jazdenie. Tú nižšiu hmotnosť z toho čo som zistil robí predná vidlica pretože je vzduchová. Z tohto mám obavy pretože som takúto nikdy nemal a z toho čo čítam z rožných článkov tak vyžaduje častejší servis. Z mojej skúsenosti pružinová nepotrebuje pri bežnom jazdení prakticky žiadny servis. Aká je bežná prax pre servis vzduchovej vidlice?

Hodnotit bike len podla vahy je blbost podstatne su suciastky.
Zephyr ma trailovu geo, Rambler sa hra na univerzala.
Oba biky maju len zakladne brzdy...MT200, ci ich cinske klony (vyrobca ti tam nmusi dat to, co je v popise vzhladom na nedostatok suciastok) na rekreacne jazdenie stacia, ale v prudkych zjazdoch by ta z nich boleli ruky v terene.
Najvacsi rozdiel vidim v radeni, 12rychlostny Sram Eagle vs 10 rychlostne Shimano Deore.
Za mna si Shimano, Sram ma sice 12 rychlosti a 50 kolecko, ale aj viacero musiek oproti 46 a 10 rychllostiam Shimana, ale ja ked radim moju 51 vzadu musi to uz byt stupanie jak fras a vacsinou mi uz vyhadzuje predne koleso do vzduchu, takze je to trosku zbytocny prevod. Na ceste osobne ocenim 34 ako 32, ktoru maju oba bicykle, ale to len preto, ze obcas sa chcem zavesit za nejakeho ziletkara ak sa plance nejakych 30km/h. Po ceste sa aj tak s tym snazim jazdit minimalne.
Standard je dnes vzduch, podstane cislo je aj zdvih, ale ja nemam nic ani proti 100mm zdvihom a fanatici to niekedy strasne prehanju, ked baziruju na vysokych zdvihoch.
Co sa tyka servisu nie je to nic narocne, respektive si s tym tazku hlavu nerob. Ak chces hodis to rz do roka do servisu (co vacsina rekreacnych jazdcov robi) ak nie moze jazdit aj bez servisu par rokov (ako ja, ale nikomu to nehovor;o).

Ceny velmi nesledujem, ale pri 1000 eurach by som uz oocaval lepsiu vybavu, hlavne, co sa tyka brzd. Ja som kupoval svoj za cca 1200 v 2021 a mal som tam uz XTeckove brzdy aj radenie a jedine co mi tam chybalo je teleskopicka sedlovka, ktoru som si nasledne dokupil.

Podla toho, co pises by som siel do lacnejsej varianty, vsetko ostatne je na teba asi zbytocny overkill.
Ak chodis do prace po ceste popremyslaj nad 34 prevodnikom, ale to uvidis casom.

Ohľadom toho pomeru cena/výbava rozumiem správne že je to teraz zbytočne predražené? Nepotrebujem bike kupovať za každú cenu už tento rok. Ak je teraz z nejakého dôvodu blbé obdobie tak môžem kúpiť až ďalšiu sezónu. Pojazdný bike mám aj teraz len som chcel už niečo schopnejšie. Viem že je podstatná výbava ale ani po vizuálnej stránke ma žiaden bike nijak extra nezaujal. Prešiel som viacero eshopov a nikde nič poriadne som nevidel. Napríklad to CTMko s ich tohtoročnou pieskovou farbou sa mi pomerne páči ale zase pozerám že lanká vedené vonkajškom a pritom už v tej cene s rovnakou výbavou som videl od iných výrobcov a majú lanká ťahané v ráme. Čo som pozeral tak CTM tam má RASCAL https://www.ctm.sk/vyhladavanie?s=rascal ale to už je fakt overkill. Nevadilo by že je to XC ale tá cena by ma zožrala zaživa.

CTM vo vseobecnosti robi lowend cenovu politiku, cize tazko zozenies v rovnakej vybave nieco lacnejsie od ineho vyrobcu. Ja mam problem s ich bicyklami, ze na fotkach vyzeraju ovela lepsie ako v reale;o).
Pritom mam e-bike od CTM, pretoze bola na nom velmi rozumna cena vs vybava, ale krasavec to zrovna neni;o).
Co sa udeje na trhu tazko predpovedat, ale ceny bikov sli posledne 3 roky neuveritelne hore. Tento rok (ciastocne aj minuly) sa ten obrvksy rast spomalil/zastavil, ale ocakavat, ze ceny pojdu dole je mozno trosku optimisticke. Ak ano skor mierne.
Rascal 1.0 by ti kludne stacil, 4.0 ma len lepsie brzdy, boostovanu vidlu a pod.
To su veci, co ty pri tvojom jazdeni nevyuzijes a nepocitis.
Ak to chces do prace a obcasne jazdenie po lese nechod nad 1000 eur (ale ani nie okolo 500, nech to ma aspon hydraulicke brzdy). Ak by ta to neskor chytilo tak to predaj a kup si nieco do 1500 eur s vybavou XT triedy. pridas teleskopku na sedlovke a budes vysmiaty. Ale to ocenies az ked bude hora tvojou prioritou a nebudes sa bat tazkych usekov a zjazdov.

Vďaka za rady. Ešte to premyslím a uvidím. Mal som CTM už 2x a čo sa týka vzhľadu a obecne ako vyzeral tak som bol spokojný. Mám rád nenápadné farby čiže sivá alebo tá piesková ktorú má CTM tento rok je fajn. Ja to beriem štýlom že aj tak sa ten rám rokmi ošúcha čiže nevidím v tomto problém. RASCAL 1.0 https://www.ctm.sk/p/rascal-1-0-29-2023 dosť zaujal a aj sivá farba vyhovuje. Ako výhodu beriem tiež nižšiu hmotnosť a lanká ťahané vnútrom rámu.

Ja to beriem hlavne ako plus po stránke vzhľadu tie lanká ak sú ťahané vnútrom. Tiež keď zohľadním jednoduchšie umývanie rámu od blata a prachu. Lanko som nikdy nemal potrebu meniť. Nikdy sa nepretrhlo žiadne. Predpokladám že sa to môže stať vlastne len vtedy keď niekto odrie spodok o nejaký kameň a v rýchlosti to prereže lanko? Ja som terén nikdy nejazdil čiže možno preto nemám s týmto skúsenosť.

Našiel som teraz ešte jednu zaujímavú alternatívu. Je to už totálne off-topic ale veď kolesá ma tiež dvoje :-D
https://shop.sur-ron-moto.cz/talaria-sting-dnm-10000-1005
https://shop.sur-ron-moto.cz/x-cerna-40ah-1000-8014
O týchto mašinkách som počul už zopár rokov späť a už vtedy ma to zaujalo. Je to síce 5x drahšie ale ponúklo by to rýchlosť a viac pohodlia. Sedieť na malom sedadle bicykla som bral vždy ako problém. Nikdy som nevydržal viac ako 50km. Toto má krásne veľké sedadlo ako bežná motorka. Škoda tej cenovky, ak by to bolo do 3k tak o tom začnem vážne uvažovať. Elektro bicykel ale nechcem. Ak tam má byť motor tak rovno nech je to motorka.

Prečo by som nemohol? Normálne sa to dá používať na cestách v rámci mesta. Jasné že sa treba vyhnúť hlavným cestám a preferovať bočné cesty a poľne cesty. Nepotrebujem to na prepravu mimo mesta a teda na cesty kde je 90. Ak áno tak to by som len narýchlo prefrčal. Ja chápem že to berieš z pohľadu zákona ktorý je navzdory svojej nezmyselnosti realitou. Lenže v praxi nevidím absolútne takmer žiadne obmedzenia. Čo akože sa stane ak niečo také použijem na normálnej ceste? To si myslíš že ma hneď čapnú a pokuta? V praxi buď to bude hliadka ignorovať čo je dosť pravdepodobné vzhľadom na vzhľad tej e-motorky. Veď to vyzerá ako zjazdový bicykel s rozdielom že je trocha viac nabušený. Nebudú to riešiť, je to tiché, neupozorňuje to na seba a v čiernej farbe(tie nálepky sa dajú strhnúť) nenápadné nie ako nejaká pestrá cross motorka. Ak by nejaká hliadka aj zareagovala čo akože zmôžu proti dvojkolesovému plne odpruženému dopravnému priestriedku ktorý má zrýchlenie 0-50km/h za 4-5 sekúnd a maximálku 70km/h? Len si to predstav v praxi, bola by to otázka zopár sekúnd a bol by som mimo ich zorné pole, stratil by som sa niekam do uličky alebo niekam na poľnú cestu ktoré sú takmer úplne všade poťahané v mojej lokalite. Navyše tá motorka je totálne tichá čiže stačí zahnúť za roh a vôbec by nevedeli ktorým smerom som šiel. Si myslíš že ľudia čo majú doma starú babetu riešia nejaké L1e? Proste to občas keď potrebujú použijú a kašľú na papiere. Ten zákon je postavený na hlavu a možno sa za pár rokov podarí presadiť zdravý rozum: https://www.peticie.com/peticia_za_trvale_vyatie_vozidiel_kategorie_l1e_z_povinnosti_prihlasenia_do_evidencie_vozidiel

Vidím na cestách a to aj mimo obce tak šialené dopravné prostriedky až z toho mrazí a niekto sa odváži vôbec riešiť takúto e-motorku - to nechápem. Videl som jazdiť na cestách aj mimo obec kde je 90, ľudí na elektrickej jednokolke/onewheel, rôzne elektrické malé prenosné dopravné prostriedky a elektrické kolobežky sú všade a s tými malými kolieskami je to neskutočne nebezpečné. Toto je dôvod pre obavu a toto predpokladám má hliadka riešiť. Bicykel a všetky ostatné dvojkolesové dopravné priostriedky jemu podobné sú podľa mňa ako tak bezpečné a možno kedysi to bolo brané inak pretože nebolo to čo opisujem vyššie.

Nie neda, so 6kW motorom nemozes ist po cestnych komunikaciach. Polna cesta nie je cestnou komunikaciou, je to ucelova komunikci, ale v meste mas len cestne komunikacie, takze tam keby ta zastavia policajti...
Ani 500W kolobezky nie su legalne. 250W, 25km/h su mantrou, cokolvek mimo nie je v sulade s legislativou a na cestu s tym nemozes,.
Ze je zakon na hlavu je jasne, bohuzial vychadza z legislativy EU.

Máš pravdu... Ja len mám odlišný pohľad na to čo musím a mal by som. Zákony sú pravidlá ktoré by sa mali dodržiavať. Čiže musím a mal by som nie je to isté. Netvrdím že porušujem zákony ani že ich porušovať chcem alebo k tomu chcem týmto nabádať. Tento zákon je ale na hlavu ako píšeš. Videl som šialenca mimo obce, šiel na el.jednokolke slalom medzi krajnicou a stredom vozovky. Ak by stratil banlanc tak ho môže odpáliť kľudne aj auto v protismere. Z toho ako tie veci fungujú aká je šanca že stratí balanc? Ako je možné že takýchto ľudí je toľko, myslíš že ich niekto pokutuje? Koľko krát ma napríklad na chodníku pre ľudí takmer odrovnal elektrokolobežkár ani nehovorím. Čiže v porovnaní je ten ebike na steroidoch s rozumným jazdcom veľmi bezpečný prostriedok. Inak 6kW je peak, v eco mode to bude oveľa menej, porovnateľná sila ako majú bafang motory pre bicykle.

Každopádne neviem či je teraz vhodná doba na takýto ebike. Tie mašinky sú na trhu stále novinkou(aj keď je tu surron už zopár rokov). Ešte tam cítim prirážku za tú technológiu. Si spomínam ako jeden kamarát hovoril pred 2-3 rokmi ako sú lanká v bicykloch ťahané v ráme prémiovou záležitosťou. Že na niečo také treba 10-15k. Teraz sa poohliadam bo bicykli a za 1k mám nejaký CTM RASCAL 1.0 a je to tam :-) Čiže radšej si teraz kúpim normálny bicykel bez motora a ebike až keď sa to schladí. Veď tam nemajú ani poriadnu konkurenciu čiže, našiel som v rýchlosti ten surron, talariu, supersoco a zero. Navyše na našom CZ/SK trhu nič extra. Počkám a potom keď sa to uchytí a klesnú ceny...

Bicykel teda kúpim buď Zephyr ako lacnú variantu alebo niektorý spomedzi Rascal - https://www.ctm.sk/vyhladavanie?s=rascal
To XC ma láka hlavne pre hmotnosť a integrované lanká v ráme. Toto sa mi neskutočne páči, je to také čisté a jednoduché na pohľad.

25km/h je neskutocne iritujuce na ceste ak mas e-bike, kedze dnesne horske, krosove bicykle doskazu ist za dobrych podmienok kludne 30km/h. US norma 25mil/h (32km/h) dava vacsi zmysel a mohlo by to niekoho v EU parlamente napadnut, ze prebrat od amikov cislo 25 bolo sice fajn, ale oni to maju v milach a my v km.
Ked chodim do lesa idem po ceste asi 6km, ale snazim sa to prefrcat co najrychlejsie a bezne idem 30-40km/h na ebiku, pretoze my to ten najtazsi prevod umoznuje.

Kamos si chcel pred rokmi kupit nieco podobne ako si ukazal, akura to bol skor bike ako motorka, ale potom to neuveritelne zdrazelo a vykaslal sa na to.
Chodilo to 2x rychlejsie ako to, ci dal ty, zrychlenie to mali lepsie ako pretekarska krosa a dojazd asi 150km. Stalo to 8k, vyrabali do v CZ, ale potom zdrazeli na 10k a teraz tusim uz 13k to stoji.
Znacku si nepamatam, ale na videach to naozaj vyzeralo uzasne, bolo to velmi hrave a dalo sa s tym krasne vyblbnut v terene.

Môžeš dať hlas na tej stránke s tou petíciou https://www.peticie.com/peticia_za_trvale_vyatie_vozidiel_kategorie_l1e_z_povinnosti_prihlasenia_do_evidencie_vozidiel a vlastne každý kto to tu bude čítať. Čím viac ľudí bude protestovať proti tomu nezmyslu tým lepšie.

Presne ako píšeš, za ideálnych podmienok keď fúka veľmi slabý vietor respektíve bezvetrie dokáže aj obyčajný náhodný netrénovaný cyklista dosiahnuť na dnešnom bicykli oveľa vyššie rýchlosti. 25km/h limit pre ebike musela vymyslieť parta ľudí čo na bicykli sedeli naposledy za amerických letov na mesiac. Napríklad obyčajný cross bicykel za pár stoviek a vpohode to ide 30km/h alebo aj 40km/h. Nechodil som nikdy na cestnom ale predpokladám že nejaký cestný alebo XC bicykel + 29" kolesá a poriadny prevod a nečudoval by som sa rýchlosti ďaleko prevyšujúcu rýchlosť toho 6kW SURRON ebike.

2x vyššia rýchlosť a dojazd nemyslíš toto? ZERO FXS - https://zeromotorcycles.com/model/zero-fxs lenže to už pripomína plnohodnotnú motorku. SURRON je takpovediac nabušený zjazdový bicykel :-)
Viem že bol ZERO FXS oveľa lacnejší pred krízou. Dojazd a rýchlosť to má krásnu len je to už 2,5x ťažšia mašina. Ak by bol ale za dobrú cenu...

Nákup som musel odložiť a objednané s odozvou teraz. Vybral som https://www.ctm.sk/p/rascal-3-0-29-2022 minuloročný 2022 model pretože bol s lepšou cenou ako dopredaj za 1075€. Mám už objednané ale ešte mám dnešný celý deň na premyslenie. Ak niekto pozná alternatívu od CTM alebo inej značky... Ak by som našiel dnes ešte niečo výhodnejšie tak zruším objednávku. Hlavne som zvažoval ostatné CTM RASCAL 2023. Jednotkový https://www.ctm.sk/p/rascal-1-0-29-2023 je lacnejší pričom ponúkne takmer to isté, dvojkový https://www.ctm.sk/p/rascal-2-0-29-2023 ma vôbec nezaujal a štvorkový https://www.ctm.sk/p/rascal-4-0-29-2023 je zase príliš drahý overkill pre mňa pričom je to takmer to isté ako trojkový. Dosť som zvažoval hlavne ten jednotkový pretože je lacnejší o 180€, váhovo ťažší o 0.7kg, trocha horšie komponenty a hlavne mám nejasno ohľadne toho jednoprevodníka keďže jednotkový má 1x11 a trojkový má 1x12.

Nie som profi biker tak myslím že som nespravil chybu že som nevzal ten najvyšší model. Definitívne mám objednané https://www.ctm.sk/p/rascal-3-0-29-2022, doručia niekedy tento týždeň... Chcel som hlavne bike na rýchlosť a zároveň pohodlné a nenáročné použitie. Na toto by mierne sedel aj gravel ale XC svojim charakterom bude mne vyhovovať viac.

Fleg, vidieť že sa vyznáš. Vedel by si poradiť aj ohľadne cyklo-počítača(CP). Posledný som kupoval pred 7-8 rokmi a doba sa znova posunula čiže nerád by som kúpil niečo zastaralé a nepraktické... Cenový strop mám zhruba 50€ a ideálne niekde okolo 20€. Nie som náročný, chcem vlastne kontrolovať aktuálnu rýchlosť a denný čas aby som mal kedykoľvek možnosť skontrolovať čas a upraviť tempo aby som sa niekde dostal včas. Určite chcem bezdrôtové riešenie. Oplatí sa viac na baterku CR2032 alebo nabíjateľné cez USB? Ako vlastne tie dnešné fungujú? Mám jeden CP doma na starom bicykli a ten už tiež funguje bezdrôtovo. Mám magnet na špici kolesa a na vidlici akési malé zariadenie kde ide CR2032. Ako koleso obieha tak meria rýchlosť magnet a posiela to do CP na riadidlách. Toto funguje aj dnes alebo už to vymysleli inakšie?
Napríklad:
https://www.aliexpress.com/item/1005004987576521.html a k tomu dávajú aj možnosť dokúpiť https://www.aliexpress.com/item/1005005058575241.html čo som zatiaľ nepochopil že bez toho ani merať nebude? Na obrázku to vyzerá dobre a hlavne to riešenie ktoré opisujem vyššie že je magnet na špici a obieha tak 1x sa mi stalo že po doskoku na predné koleso sa to pohlo a urvalo to celé čiže som musel kupovať nové. Čo je horšie teraz mám už upevnené na starom bicykli pevnejšie čiže ak to náhodou pohne tou plastovou krabičkou tak ju urve prípadne vytiahne celý špic.

Brzdy to ma dobre, jedine, co mozno budes menit su packy casom, pripadne teleskopicku sedlovku, inak mu nie je velmi co vycitat.

Ako si spravne povedal tak computere mas bud kablove, alebo bezkablove. ja pouzivam bezdrot od Sigmy (asi nostalgia jeden z mojich prvych cyclocomputerov bola Sigma), nejaky zakladny model kupovany cez eshop, co vie merat klasiku. Cena tusim 25 eur.
Vrcholove modely su GPS modely, ktore vsak maju vyznam pri presnych GPS datach a stoja radovo v stovkach eur...to, co ti tam ponuka cinan a tvari sa, ze to vie aj GPS by som bez tych dalsich 2 veci, co mas v druhom odkaze ani nebral, pretoze to bude hadzat hausnumera. Vieme, ale presne byvaju cinske GPSka uz z hodiniek.
Ja pouzivam teda bezdrat na CR2032, menis v zavislosti od frekvencie jazdenia, cize raz za rok, dva, tri.
Na horsky by sa ti mozno hodil aj nejaky Garmin s navigaciou a mapami, ale tam som zastanca velho mobilu umiestneho na riaditkach, ci rame, pretoze mobil posluzi lepsie ako akakolvek navigacia na bike.

Veľká vďaka za vysvetlenie! Takže tento čínsky CP https://aliexpress.com/item/1005005058572238.html síce vie aj samostatne zobrazovať rýchlosť ale bude to nepresné. Môžem to prípadne risknúť a objednať na etapy. Najprv hlavný CP modul na riadidlá a otestujem ako bude vedieť zobrazovať rýchlosť. Keď to bude zle tak doobjednám ten senzor C3 https://vi.aliexpress.com/item/1005004987538573.html V oboch prípadoch je to cez 10€ čiže krásne doručenie do 15 dní.

Ten senzor je fyzicky jedno zariadenie a dá sa tam prepínať SPEED / CADENCE. Čiže ak dobre rozumiem na rýchlosť a montuje to niekam uprostred predného kolesa alebo pre kadenciu na kľuku. Zaujímavé pre mňa je fungovanie tohto celého pretože k tomu nie je taký ten magnet ako proti kus ale čisto je to jeden kus ktorý sa niekam s gumičkou pripevní a hotovo.

senzor C3 funguje podľa popisu takto:

Nová generácia snímačov nepoužíva magnetické snímače, ale integrovaný (gyroskopický) akcelerometer, ktorý spoľahlivo zaznamená každé otočenie kľukou.

Našiel som ešte informácie ako je to s meraním rýchlosti cez GPS:

The counter is very readable and quickly catches the GPS tip. Unfortunately, when you enter wooded areas, it loses the signal and the speed shows random data. It is worth buying the CYCPLUS C3 sensor then the indications are very accurate and continuous.

Tento názor som vyčítal z viacerých recenzií. Ešte to premyslím ale najlepšie zrejme bude kúpiť rovno M1+C3. Budem sa snažiť na to potom nezabudnúť a za pár týždňov sem potom postnem aký je výsledok.

On nemusi byt presny ani na ceste ten GPS, staci sa pozriet co mi zaznamenavaju hodinky na rovnakych trasach a navyse to porovnat s tym, co mam na biku a byvaju tam obcas celkom rozdiely (na 20km desiatky az stovky m v maxime) a to mam hodinky s celkom slusnym GPS modulom.
A ked s tym vojdes niekde, kde je horsie pokrytie GPS (les napriklad) tak budes asi uplne v prdeli.
Ale zase v lese si rychlost asi merat nebudes, tam ide skor o celkovu trasu aku si presiel a to ti zaznamena spolahlivejsie telefon, alebo hodinky.

CP včera dorazil. Vidím že sa dá spoľahnúť na to ich doručenie za 15 dní :-)

Môžem posunúť len základnú prvotnú skúsenosť z rozbalenia, nainštalovania a cca 8km jazdy. Takže to nebude až tak presné ale aspoň základný pohľad na vec. Takže ja nemôžem hodnotiť inak ako pozitívne. Za 36€ s dopravou zadarmo a doručením relatívne rýchlo som dostal plne bezdrôtový CP ktorý na meranie nepotrebuje senzor a teda vie pracovať čisto z toho čo získa cez GPS. To je zaujímavá skúsenosť. Mal som už predtým wireless riešenie ale aspoň ten senzor bol na kolese. V balení všetko čo treba, EN návod, gumičky, základný zacvakávací otočný držiak ktorý je vraj 1:1 ako má GARMIN a šikovný matný gumený obal. Nastavovanie je rýchle, prehľadné a praktické. Dá sa cez appku jednoducho aktualizovať firmware cez BT. Trocha ma znepokojilo že čas sa nedá nastaviť ručne, len časové pásmo a zvyšok cez GPS(potom sa čas už nastavil na sekundu presne automaticky). Ak by bol problém chytať signál tak by som nemal možnosť nastaviť čas. Inštalácia teda rýchla a montáž snáď minúta. Stačilo prichytiť gumenú časť na rajdy, potom plastový držiak a celé sa to len obopne gumičkami. Potom stačí zacvaknúť a hotovo. GPS signál trocha trvá než sa to naštartuje a naskočí ikonka signálu a začne to pracovať. Približne pár sekúnd a snáď 100m a nabehlo to. Aktualizuje to rýchlosť pomerne rýchlo takmer neustále, odhadom cca sekunda. Rovnako keď som zastavil tak ani nie sekunda a rýchlosť ukazuje 0 takže mierna odozva ale nič zásadné. Dobre čitateľný displej s automatickým dodatočným podsvietením ktoré sa zapína večer a vypne ráno. Pre mňa super že má ukazovateľ batérie a USB-C. Mne šlo hlavne o meranie rýchlosti, ukazovanie času a občas stopky. Nie som teda náročný a mnohé funkcie čo tam sú nevyužijem.

Nevýhody ktoré som zatiaľ našiel sú vlastne len rozmery a stabilita v držiaku. Ten displej je krásne veľký a dobre čitateľný ale tento CP je až neprakticky veľký. Možno len vec zvyku... V gumenom obale má výšku 95mm, šírku 57mm a hrúbku 20-30mm záleží či beriem aj držiak vzadu. V tom otočnom držiaku to nedrží na fest. Je tam cítiť vôľa ale nehovorím zase že nedrží. Možno bude časom nutné kúpiť nejaký lepší držiak.

Tak som si ich kupil aj ja a dnes testoval kvoli videu, ale prva jazda sa mi okrem odo udajov neulozila. Je to normalne chovanie? Appka na telefone umoznuje sice nehravanie jazdy online, ale nerozumiem preco nemam ziadne udaje o jazde ulozene aj v samotnom pocitaci.
Inak potvrdzuje, ze drziak sa mi zda nestabilny, testoval som to zatial len na cestaku, kde to asi problem nebude, ale na horskom biku...a hned na prve jazde som stratil cidlo kadencie, ktore vypadlo po 20km z kluky....cidlo som nasiel, ale gumicku a podlozku pod neho uz nie. Vyrobca posielal hned aj nahradne, uz mi je jasne preco;o).
Musim este otestovat v lese a potom to hodim cele do videa.
GPS prekvapivo presne.