Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spánek

Zdravím,
Potřebuju zkušenost od někoho kdo je v tom znalý.
Je lepší nejít spát vůbec, nebo jít na 2-4hodiny?

Jsem celý týden v práci na so-ne doma a to většinou docela ponocuji protože tak nějak nestíhám udělat práci doma a do toho nějaké koníčky. Zrovna ted mám jít za 3 hodiny do práce, ale ještě nemám zdaleka ani sbaleno atd.... a tak uvažuju zda jít spát nebo né, minulý týden jsem šel spát v neděli tuším na 4 hodiny a byl jsem další den v pohodě. Týden před tím jsem spal asi 6 hodin a další den na to jsem umíral. Přes týden v práci spávám i 12hod denně.
Po tomhle víkendu vyzkouším teda nejspíš nespát vůbec. Nebo vyplatí se to jít si lehnout třeba jen na 2 hodiny ? Nebude to pak ještě horší ten den?

Mozku a CNS stačí 4 hodiny spánku denně, orgánům a potažmo organismu jako takovému 6, lépe však více hodin (7,5 až 8). Toť obecně, co si pamatuji ze skript.

Subjektivně ti mohu říct, že když si lehnu na hodinu a půl či dvě, tak pak mám obrovský problém několik prvních hodin vzhůru normálně fungovat, dá se to přežít, když je člověk vyspaný dny předtím, jinak nikoli.

Spánek je hodně individuální záležitost, takže musíš na sobě vyzkoušet sám.

Takovou práci bych bral ;-)

Jezdím kamionem, končím vždy něco kolem té 16:00 a další den vyjíždím v 6:00-7:00.
Tak víš co, co chceš dělat po práci v kabině na nějaké benzínce, na odpočívadle.... uvařím si, najím se, tak nějak se umeju a jdu spat třeba v 17:00-18:00 jak mimino. :D