Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevhodné vlastnosti těla

Zdravím ve spolek,

Po přečtení názvu asi moc jasného není, ale chtěl jsem to zabalit do nějaké uni. obálky.

Nejdříve stručné info...

19 let, studium 4 ročníku SŠ, 193cm, nynní 134Kg, zájem jít co nejdříve pracovat, hrabání v autech motorkách a elektrice. Domaci práce brigády samozřejmostí. Dostatek spánku. Nevhodné stravování...

Je to poněkud chaotické, ale pokusím se přiblížit.

Jsem od dětství kulička, avšak vysoký. S vahou jsem měl problémy už na zš ale taknejk OK. Dost jsem si to zkazil na SŠ v prvim rocniku kdy jsem byl jeste na internate. Jak nejste fotbalista nemáte ve městě vyziti. Doma na mě pritom netrpelive cekala dílna...

Poté jsem zacal dojizdet. Váha vzdy taknejak stoupala s výškou. I předto že mám teď tuto extrémní váhu, jsem pohledove-proporciálně skoro srovnatelnej se spolužákem co má 90kilo. Samozrejme spek mám. Nevadí mi být kus chlapa. Stejně vsichni zemreme, ale spis mě stve problematika skol. Když jsem byl na 14dnu na brigádě stravoval jsem se pomerne dobre - rozhidne lépe. Když jsem ve škole a clovek jen sedí tak jediné xcim zabije cas ze neco sní. Obcas nejaka susenka a pod ono se to nezdá no... Snídám kazdy den vestinou klasika jogurt nebo chleba. Jak jsem ve skole vsechno je v hajzlu furt bych jedl.

Na zacatku prazdnin jsem vazil asi 132-133kg. Po razdninach co jsem chodil makat i normalne na smeny tak jsem zhubl a na konci prszdnin jsem vazil 118kg coz je podle meho dost slusne. Ale vsechno to bylo podle me diky tomu že pokud dělám nejim. Pokud mě neco chytne a jsem celý den v dilne na jidlo nepomyslim a max. Jdu na obed ale jinan vubec nic okolo nejim. To stejne brigady. Rano snidane v 10 svacina po2h obed a pak domu vecere.vse ok. Od zari jsem to zas nabral zpet.

Uvedomuju si ze tato vaha je extremni a i dost nebezpecná. I kdybych chtel behat je to blbost. Znicil bych si klouby. Posilovna je blbost. Zaprve zbytecne prachy, nezdravý pohyb a moc casu. To raději na zahradě prehazu hnuj. Vyjde to levmeji a nadru se víc. U PC nesedim! Jelikož me z monitoru bolej a oci a na PC mě to nebavi. Díky tomu jsem jeste nezacal ani Mat. Praci. S pc ti umim vse jako i stalace windows skladani a pod ale netravim na nem cas ani nemam svuj PC. V pokoji ani nemam TV jen stul s ekektrikou. V lete obcas jedu na kole nemam problem ujet treba 70km a druhej den znova ac me boli prdel no.

Omlouvám se trochu jsem se zamotal. I přesto že se tu objevi predevsim prispevky ohledne vahy kolem mě, zajimalo by mě třeba jak jste to měli vy behem skoly? Taky podobné problémy? Já už chci makat tesim se strasne do prace naplnuje mě to. Pak k tomu peníze. Je to jedina vec co mě dokope k tomu abych udelal maturitu.

Zajimaji mě vaše zkusenosti at ze zivota nebo i nějaké teoretické.

Přeju krasný vecer,

Jakub

Kolo je dobrá věc, nekurvíš si klouby (ne tolik, jako při běhání, na to bych se vykašlal); dobré je plavání. Pěkně hodinu zostra plavat sem a tam, tím spálíš hodně a je to zdravý pohyb. Taky hodně dělá necpat se na večer před spaním. Taky je fajn se jít projít, klidně dva tři kilometry necouravé chůze.
Nežrat sladké, nechlemtat denně dva litry coly nebo limonád; stejně tak pivo. To dělá hodně.

souhlas, v jeho situaci bych taky volila plavání třeba i nějakou tu saunu a jako odměnu výřivku ... a když je už chuť k jídlu ve škole co takhle si místo šušenky dopřát ovoce??? Třeba nakoupit nějaké druhy a udělat z nich salát a během dne ujídat ... jinak klobouk dolů za chuť pracovat i o prázdninách to se mě nikdy nechtělo :-)

Děláš si prdel ? Shazuješ ovoce a jíst normální jídla ? Kolik máš IQ ? Co je pro tebe normální jídlo ? rohlík a k tomu salám co obsahuje sotva 50% masa ?

Nechápu co máte že v ovoci je cukr, žereme maso ikdyž je to jedna z největších sraček, obsahuje to tolik sraček že je to původem hodně nemocí a budeš se asi kur*a divit maso způsobuje cukrovku, ale obsahuje to hodně BÍLKOVIN, žerme maso a kašlat na to ostatní.

Bez ovoce to nejde, ana obsahuje cukr, ale vše je o kompromisech !!! něco je dobré něco špatné a OVOCE JE DOBRÉ, bez toho to nejde!!! zapamatovat ... pff

Zamysli se a lidi tobě podobní ...

Mám skoro 25 let, 195 cm a měl jsem donedávna 115 kg (dokonce to začalo lézt i výš). Začal jsem méně jíst (snídaně, oběd, svačina, večeře do 17h) a víc se hýbat. Sporty ale nedělám, kromě plavání a jízdy na kole - tohle jen "rekreačně". Stačí ale, že bydlím na kopci a tak každý den při cestě domů vystoupím pod kopcem a jdu pěšky. Vcelku směšných 900 m, ale když jsem to dělal denně asi 1 měsíc, tak šla váha na 110 kg. Někdy vystupuji ještě dříve, nakoupím a jdu pěšky asi 2,5 km. Chtěl bych osobně tu váhu srazit na 100 kg a tam ji držet. Myslím, že to by bylo optimální.

Chci tím říct, že "začít něco dělat" je strašně jednoduché a zvládne to každý, kdo jen trochu chce.

22 let, 173 cm, pár let zpátky 97 kg, teď kolem 70 (v zimě 72, přes léto 66, jak jsem víc venku).
S jídlem mi pomohlo rozvrhnout si, kdy přesně jím. Ráno se nasnídám, v 10 malá svačina, v 1 oběd, ve 4 malá svačina, v 6 večeře. Večeřím docela lehce. Nikdy nevybočím z času, jak má člověk tu vidinu, že v tolik a tolik hodin bude jíst, tak postupně přestane mít potřebu cpát se sušenkama mezi a víc si uvědomuje, co všechno sní.
Přestal jsem jíst kompletně uzeniny, začal jsem jíst víc ovoce a zeleniny.
Odjakživa jezdím docela dost na kole, měl jsem celkem dobré, ale už starší, mělo za sebou přes 20 000 km, tak jsem si vybral super kolo podle představ a řekl si, že až se dostanu na 85 kilo, koupím si ho - celoodpružené 29" v cenové hladině kolem 35 000.
Prostě si vytvoř nějaký cíl. Něco, po čem toužíš a řekni si, že až se dostaneš na nějakou váhu, koupíš si to. Potom už to chce jen trochu sebekontroly.

A co teda chceš?

Pokud ti jde o nějakej stravovací režim, tak si to buď nastuduj sám nebo si zaplať někoho, kdo tomu rozumí. Já se to všechno naučil sám za těch x let, přibral jsem 20 kilo kvalitní hmoty a jsem na tom relativně OK. Ale chce to si v tom udělat nějakej dlouhodobej pořádek.

Chce to pohyb, pohyb a dobrou stravu.

Pohyb - ano běh má dopad na kolena, lidem v tvé váze (bez urážky, ale věci jsou tak jsou) bych doporučil každé ráno, než se najíš zajít se projít, takovou rychlejší chůzi, nejideálnější s sebou vzít psa
- zapojit pohyb, ostatní ti radili plavání, to taky doporučím a přidej k tomu nějaký sport, Cvičení/Sport není dřina ale zábava, dělej to co tě baví, baví tě florbal ? zajdi si s kámošema nebo někam kde se hraje, basket, tenis, sport který tě baví, hlavně se furt hýbat

Strava - dívej se co jíš, nebuď blbý a dívej se na nutriční hodnoty, může to být bílí jogurt ale jak je tam tři prdele cukru tak, jako moc ti to váhu shodit nepomůže, zapoj hodně ovoce (ti co říkají že ovoce ne že je tam cukr tak ty si nevšímej, takové ,,experty" hlupáky ignoruj) a zeleninu
- omez sacharidy/cukry tím nemyslím aby si nejedl ovoce protože obsahuje cukr
- snaž se jídlo rozdělit do několika jídel denně, menší porce

Nevšiml jsem si jestli si psal něco o stresu, při krátkodobém hubneš, při dlouhodobém tloustneš.
Najdi si čas na sebe, v podobě co tě baví, ať se to zdá lidem okolo jakkoliv šílené.

Jsem endomorf jako ty, byl jsem tlustý (až tak moc ne) ale měl jsem na výběr: disciplína nebo volnost a nikdy bych nezvolil volnost, i ty máš na výběr tuhle možnost a je jen na tobě co si vybereš.

Mám kamaráda, má okolo 2m a vážil asi 124kg +-, maká na osobě a má něco přeš stovku (kg) a vypadá to sakra jinak.

A pamatuj, jen to co obětuješ se ti vrátí, nic víc, nic míň.

Buď je tvá mysl omezená tvým tělem nebo ...
... tvé tělo omezené neomezenosti tvé mysli.

Super díky :-)

Konečně jsem dodělal školu. Ted chodím zas brigádu a od srpna do ŠA makat. Sehnal jsem si svuj byt a konečně se dostávám trochu na svoje koleje které jsem si plánoval. Ted se dokopat do toho pohybu.

Na jaře jsem si šel pro kolo kdy jsem si ho chtěl vzít do německa... Podělal mě nekdo o kolo takže rok staré kolo a je pryč. Ted jsem ho ale zas videl ve meste takže jsem to znovu oznámil na policii tak by se mohlo vrátit. Každopádně jsem ted nějak koukal na ty velké koloběžky a docela se mi to líbí. Ted kdy bych vydělával by asi nebyl problém zainsvestovat nějakou částku a neco zkusit. Jen bych si to asi nekde musel pujčit no a projet se.

... Stejně vsichni zemreme ... Nene,jsi mladý,ale váha musí dolů v horizontu do 35 - 40 let. Pak nastanou zdravotní potíže a co asi nechceš,možná i omezení sportovních aktivit a podobně. Taky jsem do 40ti vše házel za hlavu. Není to dobré řešení.