Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bolest ramenou

Dobrý den. Cvičím od 13 let s vlastní vahou (7 let). Když jsem začal, dělal jsem pouze kliky (špatná technika atd., ale po cca roce jsem dal cca 60 v kuse). Samozřejmě byl jsem mladý a neznal nic jako strečing, rozcvičku atd., dělal jsem prostě jen kliky a to trvalo asi 2 roky.

Začalo mě pobolívat rameno občas, ale hned to přešlo. Pak jsem začal koukat na youtube atd. a začal jsem cvičit celé tělo (dřepy, shyby, kliky, kliky na bradlech), měl jsem kvalitní rozcvičku a i strečing na konci tréninku. Asi po půl roce mě začala bolet ramena obě. Ramena mě bolí dodnes, trvá to asi 3 roky, taky mi křupají a jakoby vypadávají z „ďolíku“ v horní pozici" směrem k nebi, když natáhnu ruce.

Cvičím pondělí až pátek. Sobota a neděle mám volno a zrovna v sobotu a v neděli mě bolí ramena. Prostě zrovna, když jsem v klidu doma, hraju na PC, učím se a nic nedělám, tak mě bolí. Nemůžu udělat ani klik na zemi bez bolesti v ramenou(normálně jich dám kolem 100 v kuse), ale stojky a shyby dělat můžu, to nebolí…

Když jdu do školy, hýbu se, pořád něco dělám, tak ramena nebolí. Je to divné. Byl jsem u „doktora ortopeda“, ten mi předepsal léky na zánět, stálo to 700,–. No dobral jsem je a nepomohlo to. Tak jsem šel k fyzioterapeutovi. Ten mi řekl, že mam zkrácené prsní svaly a ochablé lopatkové svaly. Tak jsem začal posilovat lopatkové svaly a i více protahovat prsní svaly, ale ani po roce to nepomohlo. Tělo jsem měl shrbené. Teď jsem rovný jak prkno, ale křupání a bolest v klidu stále trvá.

Jediné řešení je pořád něco dělat (chodit, cokoli…), ale to bych si v životě neodpočinul. A taky, ramena mě začnou bolet ráno, když vstanu z postele o víkendu, v neděli, hlavně když den před tím nic nedělám.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nepíšeš nic o tom, jak jíš, je možné, že by pomohlo jíst víc bílkovin a taky víc odpočívat. I při cv…
lost johnny 22.02.2016 14:15
lost johnny
Jedu takhle Po- Shyby cca 300 shybů cca něco přez hodinku, Ut - Kliky cca 300, kliky na bradlech cca…
dennydd 23.02.2016 20:13
dennydd
K jakému účelu tohle cvičíš? Podle mě se zbytečně přetěžuješ. Počty bych snížil na třetinu a sdružil…
lost johnny 23.02.2016 20:40
lost johnny
Přečti si něco o Janu Karešovi, Mistr světa ve shybech, když byl malí dělal 3 hodiny denně shyby den…
dennydd 23.02.2016 21:07
dennydd
Powerlifteři taky cvičí 6x týdně , 2x bench press ,2x deadlift , 2x mrtvoly
dennydd 23.02.2016 21:08
dennydd
všichni světoví sportovci cvičí 6/7 dní v týdnu, někdo i dvou fázově (2x za den)
dennydd 23.02.2016 21:11
dennydd
to je extrém nato musíš sypat aby to tělo vydrželo
dennydd 23.02.2016 21:12
dennydd
Takže světový sportovec se pozná podle toho, že sype.
karel 23.02.2016 21:26
karel
Skoro každý vrcholový sportovec sype... ať už to je cyklista, nebo horolezec, nebo kdokoliv
dennydd 23.02.2016 22:15
dennydd
Sval regeneruje do 48 hodin ? A takovou pi*ovinu si kde přečetl nebo jaký debil ti to poradil ? (sry…
Deadfrey 24.02.2016 12:35
Deadfrey
ne nemusí se přidávat zátěž ... např Láda pridal, Gheto workout hanibal king dělaj klidně aj prez 40…
dennydd 28.02.2016 13:22
dennydd
watch Mistr čr v dorostu physiq
dennydd 28.02.2016 13:23
dennydd
tam to řiká
dennydd 28.02.2016 13:23
dennydd
Evidentne sa ti ten sval nezregeneroval, ked mas bolesti. jeden rikal a druhy tomu uveril. Uz si sku…
MM.. 01.03.2016 00:39
MM..
ste všichni tupý ? mě nebolí svaly ale ten zpíčenej kloub, už se sváma nebudu bavit ste banda debilů
dennydd 01.03.2016 20:03
dennydd
Proste to skus, za 2 tyzdne bez zhybov ti z tych svalov nic neodpadne. A budes vediet ci sa to zleps…
MM.. 02.03.2016 19:06
MM..
si jako myslíš že za 5 let co dělam shyby sem neměl pauzu nebo co ? i měsíční a by loto akorát horší…
pavelghgh 03.03.2016 21:10
pavelghgh
Nejlépe opravdu uděláš když navštívíš toho fyzioterapeuta (nebo jak se to jmenuje). Podle mě bude c…
Deadfrey 04.03.2016 09:07
Deadfrey
podíval si se nato video ?? jak sem postoval hore tam vysvětluje Mr dorostu čr, cvičí 12x týdně
pavelghgh 05.03.2016 15:16
pavelghgh
Ne nedíval, je to mistr čr jak si psal. Psal jsem ti, dívej se na techniku profíku, ale nejeď jejich… poslední
Deadfrey 07.03.2016 10:14
Deadfrey

Nepíšeš nic o tom, jak jíš, je možné, že by pomohlo jíst víc bílkovin a taky víc odpočívat. I při cvičení s vlastní vahou se můžeš přetrénovat. Třikrát týdně bohatě stačí. Jestli jedeš pět dní v kuse, tak ti chybí regenerace.
Vyhýbej se uzeninám, taveným sýrům a konzervám, jsou tam rychlosoli, které doslova rozpouštějí chrupavky, tvoje kluzná ložiska v kloubech. Nedej na kecy a zařaď nějakou kloubní výživu, ta funguje i na šlachy, musí to obsahovat glukosamin, MSM a hlavně dost hydrolyzovaného kolagenu. Glukosamin zapojuje kolagen do chrupavek a šlach a methylsulfonylmethan (MSM) je protizánětlivý a proti bolesti.
Častá chyba je nedostatek hydrolyzovaného kolagenu, to je ideální stavební látka na opravu chrupavek a šlach a přípravky z lékárny ho obsahují směšně málo. Ideální je polévková lžíce i 2x denně, to do tablet nikdy nenacpou. Prodávají se přímo suroviny za cenu nesrovnatelně nižší než v lékárně. Sypaný kolagen na váhu lehce najdeš Googlem.
Pozor, po MSM můžou ustoupit bolesti a ty začneš dřít jako dřív. To nedělej, jen bys to zhoršil. Musíš opravdu nechat tělu čas na opravu poškozených součástek. Po MSM bolesti přestanou v řádu dnů, ale oprava chrupavek a šlach trvá měsíce. Ten cvičební režim prostě musíš změnit.

Jedu takhle Po- Shyby cca 300 shybů cca něco přez hodinku, Ut - Kliky cca 300, kliky na bradlech cca 200, Stř Dřepy a stojky, čt zase shyby, pátek zase kliky , a SO, NE jenom ráno běh cca do hodinky takže žádný extrém ... mam kámoše co cvičej denně 2 hodiny shyby kliky 6 dní v tydnu

Sval regeneruje do 48 hodin ? A takovou pi*ovinu si kde přečetl nebo jaký debil ti to poradil ? (sry za vulgaritu ale tohle prostě nejde ... )

Mi připomínáš mě když jsem začínal, byl jsem nejchytřejší, všechno jsem věděl nejlépe a teďka lituju těch chyb ... Ani poradit jsem si pomalu nenechal.

Jinak jestli děláš tolik opakování doporučuju to hodně snížit a přidat zátěž.

www.vseokulturistice.cz

Tady si to laskavě přečti, nechtěl jsem to tady vypisovat tak posílám kvalitní článek.

Aby si byl schopný cvičit tak často (stejný sval), budeš potřebovat sakra kvalitní suplementaci včetně sypání, dívat se na techniku cviků profiků je jedná věc, ale jet jejich režim věc druhá. Nezapomeň že ti profíci cvičí často několik let a to tělo už funguje jinak (s tou suplementaci), ví jak jejich tělo funguje.

Když cvičíš s vlastní váhou (shyby, dipy, dřepy, apod.) a uděláš 10+ opakování přidává se zátěž.

Proste to skus, za 2 tyzdne bez zhybov ti z tych svalov nic neodpadne. A budes vediet ci sa to zlepsi alebo nie. Zraneni ludia proste zranene miesto zasadne mesiac apod nezatazuju, ked ma niekto zlomenu nohu tak to ma mesiac znehybnene v sadre apod, ptz inac sa to potom neda dokopy nikdy, a ty tam asi nieco "zranene" mas, a telo by si to aj chcelo asi samo opravit, keby si mu do toho furt nerobil kliky a zhyby.

Nejlépe opravdu uděláš když navštívíš toho fyzioterapeuta (nebo jak se to jmenuje).

Podle mě bude chyba v tréninku, čili v tom jak cvičíš. Nedokážu si představit tvůj trénink (5x týdně), nedělal bych nic jiné jen to, že bych odpočíval odpočíval a odpočíval, ale zase záleží jak máš tvrdé tréninky.

A jestli to takhle jezdíš 5 let, jestli s tím že o cvičení víš tolik co o regeneraci pff ... tak hodně zdaru tvému už dojebanému tělu. Ještě že jezdíš jen s vlastní váhou nebo by dopadli stejně, ne-li hůř i kolena.

Takže se uzdrav, nejlépe s pomocí odborníka a pak si najdi normálního trenéra, který tě naučí jak cvičit aby to bylo plus pro tvé tělo.

Ne nedíval, je to mistr čr jak si psal. Psal jsem ti, dívej se na techniku profíku, ale nejeď jejich trénink, navíc každé tělo funguje jinak, někdo to zvládne někdo ne, někdo si na to zvykne až časem. Ale musíš to tělo regenerovat a doplňovat látky, jako jsou bílkoviny, minerály, vitaminy, aminokyseliny atd atd atd.

Opravdu nevím co jezdíš za tréninky, nebo co od toho čekáš. Ani nevím co to je za experta, ani mě to nezajímá. Jestli cvičí 12x týdně tak to beru spíš jako protahování než jako trénink ...
Prostě cvič 3x - 4x týdně, to bohatě stačí pro naturálního sportovce. Jestli si myslíš že čím vícekrát budeš cvičit tím to rychleji poroste, tak se hrubě mýlíš, jen si takhle ničíš tělo. Ale jestli si tuhle radu nevezmeš, tak si jezdi takhle dál, a znič si tělo, přeju ti to jestli si takhle blbý a naivní.

Největší chyby těch co cvičí jsou:
- špatný jídelníček
- špatná technika cviků
- přetrénování (-asi víš proč jsem to dal tučně !?)

Ukázal bych ti jeden můj trénink a za 14 dní by si ještě říkal že tě to bolí, pokud máš dost energie, cvičíš špatně, málo (tím nemyslím aby si cvičil 24/7).

Opravdu si to nedokážu představit, v Pátek jsem jel nohy a ještě teď mě bolí jako kráva, nedokážu si představit že bych měl jít znovu cvičit nohy dneska, na tož ještě někdy o víkendu. V sobotu jsem byl na fotbale a trpěl jsem jako blázen.

Myslím, že tohle vlákno nemá víc cenu, Autor je typ osoby která má ,,svou" pravdu a tu si vzít nenechá, čeká radu o kterou ani nestojí/nechce jí příjmout ...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru