Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zhubnout?

Zdravím. Moc bych si přála přes léto zhubnout aspoň 5 kg. Jsem vysoká 168 cm a vážím 59 kg. Podle BMI jsem v normální váze, ale já bych chtěla mít max. 55 kg. Nevíte, jak na to? Četla jsem spousta článků na hubnutí, ale všude je NUTNÝ správný jídelníček. Je mi 16, takže nemůžu mamce u každého jídla říkat, že to u diety nemůžu. Stačilo by mi třeba jen cardio a hodně pohybu? Samozřejmě bych omezila sladké(každý večer si něco do té pusy musím dát, byť jen bonbon, rohlík, prostě něco). Navíc mám menší špek na břiše, kterého bych se ráda zbavila. Hodně posiluju, ale stále to nezabírá. Prosím, pomozte mi :( Nechci se dostat pře šedesátku :( Díky

- chce si to upravit ten jídelníček (né dodržovat přísnou dietu), prostě jest málo sladkého, nepít žádné hnusy, vynechat fastfoody, jest pravidelně a né moc.
- rozhodně NEdržet hladovku - člověk pak může ještě víc přibrat.
- být vyspaná - i tato maličkost dává hodně. tělo pak lépe reaguje a lépe spaluje kalorie, musíš byt prostě odpočatá.
- hýbat se. to je asi nejdůležitější bod. musíš si něco najít. ať už nějaký sport a nebo jít jen tak ven. nesmíš prostě sedět doma u kompu a číst fóra, jak zhubnout - tím nezhubneš.
- vytrvej v daných bodech, nic nejde hned, nevzdávej se!
a jinak... chlapi mají rádi maso, né kosti! věř mi, že se chlap ohlédne po holce, která má trošičku boky, než po nějaké, zkrz kterů vidí všechno, jakoby tam nestála... příliš hubené holky jsou velmi nepěkné.
myslím, ež na tvou výšku je tvá váha ideální, ale je pravda, že jsme tě neznám.

Podle mne hubnout nepotřebuješ - už proto, že jestli opravdu posiluješ, bude značné procento tvé váhy tvořit svalová hmota. Co se týče toho Ozdobného Tukového Prstence (dále jen OTP) na břiše, tak tam pomůže i to, aby ses necpala 2 hodiny před spaním (večer obecně omezit cukry).
Cardio? Super, jen bacha na čas - pod 45 minut je jeho význam minimální.

15kg dole za 3 tydny (tuto vahu drzim uz pres rok v pohode) a to intervalovym behanim o celkove delce cca.25-30 minut vcetne protazeni,strecinku a vyklusu :)

Jasne, telo nejdriv spaluje cukry, pak az tuky...ale fyziku neosalis a kazdy vydej energie ve vysledku ma vyznam. Kdyz proste budu vice energie vydavat nez prijimat, telo nakonec do tech tuku sahne. Bude muset. Kazdy pohyb je dulezity a to klidne jen energetictejsi utirani prachu :-D Uz jen to, ze nekdo zacal chodit na nakup pesky misto autem kolikrat pohnulo vahou dolu. Ono neni kolikrat nutny si hlidat tepove frekvence, casy apod. Ono staci se proste jen hybat. Slecna nechce byt fitnes trenerkou :)

Jenze ty cukry spalis i cardio cvicenim, ktere trva pres 45 minut. Ta delka je dana prave tim, ze telo nejdriv vezme energii z cukru, jakozto nejpristupnejsim a nejrychlejsim ulozisti energie. Az se spali cukry, tak zacne spalovat tuky. Proto se musi cardio cviceni delat dele. Ale cukry se spali tak aj tak a po tom behani bude chut vyzrat lednici taky. Intervalovy beh je jen intenzivnejsi a cukry spalis radove v minutach. Kdyz je malo casu, je to vhodnejsi.

Nemusis nic vyzirat, ale normalne a zdrave se naveceret. Kus liboveho masa se zeleninou. I ta samozrejme obsahuje jiste procento cukru a telu to staci.

Vysledek je, ze zadne nutkani vyzirat lednici neni, spalil jsem kus energie a zrychlil jsem bazalni metabolismus. Jeden den behani, jeden den domaciho cviceni, den volna. Stale dokola. Na vecer proteiny, pres den jsem jedl normalne, jak byla chut. Kila letely dolu, aniz bych mel hlad. Hladoveni a drzeni diet je nesmysl, ktery nikam ve vysledku nevede.

Hladovění - že by nikam nevedlo?
Viděl jsi v dobových záběrech z koncentráků, válečných táborů či gulagů nějaké tlusté, tedy mimo dozorců?
(po třech měsících byl i ten tlustej hubenej jak tyčka)
Takže stará pravda zní nežrat, nežrat ........ + malej dvorek velkej bič.

Nu dobra, z dlouhodobeho hlediska hladoveni nikam nevede a i ti, co se z koncentraku vratili si tuhle stihlou postavu neudrzeli :) Fuj, to je zase cerna diskuze.

Kazdej slysel o jojo efektu a malokdo tusi, proc existuje...prave proto, ze hladoveni sice vede k vysledkum, ale nelze delat dlouho. Takze clovek shodi a vrati se do stareho zpusoba zivota a vyzere se. Jen smysluplna zmena vede k dlouhodobym vysledkum. Treba zvednout prdel a jit neco delat :)

Mily M-Pole, jenze ti chudaci v koncetrakach dreli do uplnyho padnuti .Takze krom nicotne stravy, měli brutalni vydej energie .

Netvrdim, ze kdyby se valeli na palandách tak by nezhubli i při minimálním dennim prijmu, ale trvalo vy to rozhodne dele, ale to jaksi nebylo v planu , aby tam byli donekonečna .

To sice nie, ale napisal si trosku blbost jednu ako vsak viaceri, ale nechcem zbytocne rozpitvavat vlakno reagovanim na nejake polopravdy, ci pripadne zavadzania. Inak samozrejme, ze hladovanie a dieta niekam vedie, ale otazka je, ci chce clovek hladovat a dietovat po zvysok zivota alebo nie. Asi nikto nechce, takze v principe je tato cesta slepa.
Cardio pod 45 min je neucinne je zalozene na zaklade coho?
Nicoho. Je to samozrejme blbost, asi zalozena na tom, ze pod pojmom cardio sa casto rozumie promenada na stacionarnom bicykli (ktoru ja moc neuznavam).
Samozrejme ucinne je aj 10min cardio. otazka je, co robis.
Velmi zjednodusene sa da povedat, ze ak si mas napriklad vybrat medzi plavanim, cyklistikou a behom, tak co sa tyka zataze urcite v tomto poradi. Plavanie sa dokonca ako cardio velmi neodporuca a radi sa skor k uvolnujucim cviceniam, pretoze telo je sice namahane komplexne, ale ta voda nas nadlahcuje tak, ze tej energie proste tolko nevydame. Beh je zase ucinnejsi ako cyklistika, ale zase by som rozlisoval aky beh a aka cyklistika. Taky vyslap do 10% stupania ta prevetra samozrejme vyrazne viac ako nejaky poklus v 10km/h rychlosti.
Najucinejsi "spalovac energie" je beh do schodov, respektive beh do kopca. 10minut na schodoch spali urcite viac kalorii ako 45 min "cardio" na stacionari. A schody mame skoro vsade, niektori dokonca mozme trenovat zadarmo v cinziakoch, ale kto by chodil dnes po schodoch, ze;o)?
Dalsia dobra vec je kruhovy trening, ktory je napriklad u nas v meste velmi popularny, pretoze sestranica si otvorila take fitko pre zeny a robia tam kruhove treningy a chodi tam snad 1/3 mesta momentalne. Predpokladam, ze boom po case opadne, pretoze kruhovy trening by som neodporucal zaciatocnikovi. Primarne je urceny pre ludi s kondiciou uz a ma za ucel zvysit zataz, ktoru pocas bezneho cvicenia nevieme dosiahnut. Ono pri cviceni totizto nastane po case jedna vec a to, ze telo si zvykne na zataz a prestane mu stacit, cize napriklad ubytok hmotnosti sa zastavi. Vtedy treba pridat a ked uz nie je co a kam treba zmenit trening. A vtedy by mal nastupit kruhovy.

To sice nie, ale napisal si trosku blbost jednu ako vsak viaceri, ale nechcem zbytocne rozpitvavat vlakno reagovanim na nejake polopravdy, ci pripadne zavadzania. Inak samozrejme, ze hladovanie a dieta niekam vedie, ale otazka je, ci chce clovek hladovat a dietovat po zvysok zivota alebo nie. Asi nikto nechce, takze v principe je tato cesta slepa.
Cardio pod 45 min je neucinne je zalozene na zaklade coho?

Ale rozpitváváš.
Tak já taky:

Cardio pod 45 min je neucinne

Cardio? Super, jen bacha na čas - pod 45 minut je jeho význam minimální.

To jsou přece dvě odlišná tvrzení.
Dobře, asi jsem měl napsat

Cardio? Super, jen bacha na čas - pod 45 minut je jeho význam pro spalování tuků minimální.

Samozřejmě se shodneme na tom, že smysl má naprosto jakákoliv aktivita, třeba vylézt schody namísto použití výtahu, jen jsem chtěl upozornit na to, že u cardio aktivit je tuk metabolizován až po určité době.

No teba som si vybral lebo ta poznam a vidim, ze zotrvavas na tvrdeni svojho nezmyslu aj dalej;o).
Nezalezi na case cardia, zalezi na jeho intenzite. 10min beh do schodov spali rovnako a mozno aj viac tuku ako 45min stacionar. Takze cas pri cardiu nie je podstatny, podstatna je hlavne intenzita.
Uz to tu bolo povedana, je to cele matematika, musis spalit viac ako prijat, ak dokazes spalit 1000kJ za 10min ma to rovnaky efekt ako 1000kJ za tych 45min.
Nebavme sa o case, bavme sa o intenzite=vydanych kJ.

10min beh do schodov spali rovnako a mozno aj viac tuku ako 45min stacionar.

Nespálí.

Ve vyšší zátěži budeš primárně spalovat cukry a ne tuky, to prostě neodkecáš. A právě čím nižší tepovku budeš mít, tím důležitější je doba trvání zátěže. Nemůžeš říct, že v obou tebou uvedených případech jsi spálil stejné množství tuku - to je prostě nesmysl. Ano, spálil jsi stejné množství energie.
Myslím, že co jsem chtěl napsat už jsem napsal, nemám potřebu se donekonečna opakovat. Pokud někoho zajímá, jak probíhá spalování energie v jednotlivých zátěžových zónách, pak je to názorně vysvětleno třeba zde: fyziologie04-3.htm (web je to notně starý, novější je zde).

:-)
Nemusis, ale dovolim si tvrdit, ze si mimo. Inak clanok fajn, suhlasim takmer so vsetkym, co chalan napisal, vratane logickych chyb, co ludia robia, myslim, ze vie o com pise.
Pri vyssej zatazi nespalujes tuky, ale tie nespalujes pri ziadnej zatazi.
Cela pointa je o zasobach. Ako prve spalujes jednoduche cukry, svaly maju vzdy zasobu na kratkodoby vykon, neskor sa prejde na zlozitejsie a ked dojdu cukry zacne telo siahat po stepeni tukov. Nie je vobec pravda, ze k tomu dojde len pri dlhotrvajucej zatazi, matika opat nepusti, akonahle vycerpas zasobu cukru ides na tuky a ciastocne aj na bielkoviny. A o tom to cele je. je to vlastne prosta matika, spalis cukry, ides na tuky, nie je dolezity cas, je dolezita intenzita, vsetko su to len cisla.
Vyznam tepovej frekvencie je v niecom inom a on to tam rozobera z pohladu treningu cyklistu a hlavne zpohladu ako energiu co najviac usetrit a nie spalit.

Ta delka je dana prave tim, ze telo nejdriv vezme energii z cukru, jakozto nejpristupnejsim a nejrychlejsim ulozisti energie. Az se spali cukry, tak zacne spalovat tuky. Proto se musi cardio cviceni delat dele. Ale cukry se spali tak aj tak a po tom behani bude chut vyzrat lednici taky. Intervalovy beh je jen intenzivnejsi a cukry spalis radove v minutach.

Presne tak, to same jsem uz psal nahore. Jde o jasnou logiku veci. V tela mame proste jisty obsah cukru v danou dobu. Az se cukr spali, telo energii proste nekde brat musi a tak sahne do tuku. Logicky kazda cinnost spaluje cukr jinak rychle. Takze kdyz sprintem do schodu spalim sve zasoby cukru za 5 minut, zacnu spalovat tuky klidne po 5ti minutach. Telo si proste dalsi cukr nevymysli :) Ostatne to je princip onoho intervaloveho behu, kdyz i 20minutovy beh mi udela vic sluzby, nez 40 minutove cardio cviceni. Osobne to mam vyzkouseno.

Ona i ta tepova frekvence pomuze, ale neni to tak, ze by to bez ni neslo :) Dneska se ze vseho dela veda, vubec nechapu, jak se mohlo pred 50ti lety cvicit a mit nekdo nejakou formu, kdy nemel zadne merice tepu, carnitiny a ani netusil, co je cardio cviceni :) Je to mozna tim, ze i pres tento slusny byznys fyzita stale proste plati :)

Idealna tepova frekvencia bola "vynajdena" na nieco ine a to nie ako energiu ucinne spalit, ale ako jej co najviac usetrit pri fyzickej zatazi, respektive ako si najst tu idealnu zelenu zonu, kedy spalujes palivo pri idealnej rychlosti.
Inymi slovami ak vies svoju idealnu tepovu frekvenciu a mas merac tepu a chces ist na bicykli 30km/h rychlostou nasadis prevod pri ktorom mas zrovna tuto frekvenciu, respektive ides az na taku rychlost, pri ktorej mas danu frekvenciu. Tu mas zaruku, ze tvoje telo nespali cukor do par minut a budes vladat ist aj o hodinu. No a okolo toho sa toci cela ta veda, ktoru opisuje doktoro vo svojich clankoch, na ktore Kurt odkazal.
Trenovany clovek robi toto vsetko podvedome, vie ako rychlo moze/ma ist, aby zvladol dany treningovy usek v urcenej rychlosti.

je to velmi jednoduché. Pokud chceš zhubnout, musíš přestat žrát.
Vycházej z toho , že zákon zachování energie platí. Tedy logicky nezáleží na tom, co sníš, ale kolik toho sníš. Něco tělo odbourává snáze, něco hůře, ale ve výsledku je to úplně jedno. Toto má pomáhat jen jedincům se slabou vůlí, kteří prostě musí mít břicho něčím narvané celý den, byť by to mělo být kilo zelného salátu a papundeklového chleba. Osobně se řídím tím, že je lepší dát si kachnu se zelím a knedlíky k brzkému obědu (11hod) a pak zbytek dne nic nejíst (ušetříš tím navíc nemálo času), než se pořád pravidelně něčím cpát, hlavně aby člověk něco žvýkal.

Úplně nejdůležitější ale je, že toto budeš muset následně dodržovat stále (resp. můžeš mírně navýšit porce, abys dále nehubla a držela si váhu). Nemůžeš si ale říci, tak už jsem zhubla, už se zase můžu večer nacpat.

Ze začátku z toho budeš šílet, ale důležitá je jen síla vůle. Nic jiného. A nedělat nikdy výjimky. Za několik měsíců ti to už nepřijde a naopak ti přijde nepřirozené začít jíst něco navečer.

Osobně se řídím tím, že je lepší dát si kachnu se zelím a knedlíky k brzkému obědu (11hod) a pak zbytek dne nic nejíst (ušetříš tím navíc nemálo času), než se pořád pravidelně něčím cpát, hlavně aby člověk něco žvýkal.

Originální přístup, jen co je pravda.
Jen bych si dovolil upozornit na to, že při redukci hmotnosti se naopak doporučuje rozložit stravu do více menších porcí. Narvat se jednou denně a zbytek dne trávit je opravdová pitomost - např. vaše slinivka vám poděkuje, až nadejde čas.

"Narvat se jednou denně a zbytek dne trávit je opravdová pitomost"

A proč bych se měl jako narvat k prasknutí, když chci hubnout ? Kachní stehno, 100g zelí, 5-6 housk. knedlíků. Normální porce. Mnou zmíněnou kachnu mám strávenou (resp. že ji už necítím v žaludku a můžu si jít třeba zacvičit) za nějaké 2 hodiny. Jak jsem napsal výše, pokud chce člověk hubnout není to o tom, že musí nonstop něco trávit (což se děje, když člověk dá na rady "odborníků" a jí 6x denně malá jídla).

Navíc každý "odborník" stejně píše něco jiného.
http://www.annajermarova.cz/jist-6x-denne-male-por ce-a-hlavne-hlavne-snidat-borime-dalsi-mytus/

Jestliže normální kachna s knedlíky má okolo 1600 kcal mám (v případě že chci hubnout a ne si jen držet váhu) kaloricky pokrytý celý den. Proč bych si měl dávat něco dalšího ? Protože za den musím sníst 3 jídla ? Takže papundekl k snídani, 100g ryby a chřest k obědu a hrst jablek a salátovou okurku k večeři ? Pokud někdo toto vidí jako lepší, snadnější, levnější a pohodlnější cestu, nikoho od ní neodrazuji. Jen si myslím, že jíst pravidelně dlouhodobě takovéto sra*ky nedokáže vydržet ani člověk se sebesilnější vůlí oproti tomu dát si 1x denně něco jedlého.

Opravdu všem moc děkuji za rady :) Občas běhám se sestrou, ale já jsem spíše na to rychlé běhání, než na vytrvalost :D Samozřejmě jsem venku často a kam se dá dostat pěšky, jdu pěšky :) Cukry na večer se pokusím omezit :) Mimochodem, co já se dívám po párech, tak holka je vždy jak tyčka :D Je ale pravda, že ne každý je na anorektičky ;) Díky znovu :)

Kašli na tyčky. Pokud s tebou chlap chce být, tak kvůli tobě samotné, ne kvůli postavě. A jestli je pro něj superštíhlá postava tak důležitá, tak ho co nejdřív pošli k šípku, protože až budeš mít po dvou děckách, tak je vcelku velká pravděpodobnost, že o postavu modelky přijdeš. A co pak ten chlap? Najde si jinou, hubenou? Když já se dívám po párech, tak vidím, že i prdelatý holky nejsou samy.

přesně tak. Každý NORMÁLNÍ chlap má rád měkkou ženskou, ti co chtějí chodící kostry jsou úchylové nebo poloviční teplouši. :-)8-)

Navíc dnes se mediální vnímání štíhlosti nesmyslně přesunulo do sféry Twiggy a podobných vychrtlin, což je spíše už podvyživenost než štíhlost (viz dnešní modelky). Nějaký ten malý faldík a oblá postava je naopak znakem té správné štíhlosti. Nadváha/obezita začíná až tehdy, kdy BMI překročí hodnoty pro štíhlost... ;-)

Ahoj, já doma ve dvanácti řekla, že si jídlo budu připravovat sama a podle svého, ať mi dají peníze. Přečti si něco o zdravé výživě a zkus se s mamkou domluvit, ať ti dělá zdravá jídla (ne knedlíky, omáčky, atd.). Večer si do pusy dávej třeba rajčata, mrkev, nízkotučný bílý jogurt

Všichni krásně radíte,ale z dotazu vidím, že hlavní problém je s tím, že každý večer si potřebuje prostě dát něco do pusy, něco co ji zabaví a aby po tom netloustla........no v 16ti už to nemůže být žádný problém.....a když nezůstane jen u toho "do pusy" tak si může i pěkně zasportovat. A to by bylo, aby po každodenním večerním tréninku nezhubla :-D

Neřeš to,na BMI zapomeň. Je to jen orientační index,neřešící celkový zdravotní stav těla. Zkus jednou týdně půst,být jen na zelenině a ovoci.Občas detox.čaj.Váhu máš ideální a faldičky a zaoblinky prostě k ženám patří.Pokud máš večer na něco chuť,dej si třeba kousek papriky nebo okurky.Hlavně se tím netrap,měj ráda své tělo,psychika je dost důležitá.Jo a zkus také zelený čaj.

Já dávám takové upravené sacharidové vlny nebo něco na ten způsob pravidelně. Doporučení na to jsem našel na internetu a je to opravdu jediná rychlá dieta, která u mě funguje.

Každý den na oběd 100g rýže a 220g(cca 2x vaše váha u mě tedy 110x2 = 220) kuřecího masa(prs) NESOLIT. Zbytek dne, tj ráno/večer jsem jedl jen rajčata/papriku, každý třetí den to bylo na oběd tuším 300g rýže a 220g masa(Tady už jsem solil, protože takové množství jídla se nedalo sníst nesolené.) + přes den ty rajčata a papriku.

Držel jsem tuto stravu 20dní, bylo to zrovna přes Vánoce kdy jsem na štědrovečerní večeři měl na talíři krásné 4 rajčata :D. Na Silvestr to stejné, ani chlebíček.
Věřte nevěřte za 20 dní jsem zhubl 22kg měl jsem na začátku 110kg měřím 200cm takže jsem tlustě při 110kg nevypadal, ale prostě se necítím dobře. Tuku ubylo hlavně na břichu, stehnách. Pohyb za celou tu dobu nulový pracuji jako řidič MKD.

Jím ale zbytek času jako hulvát, takže jednou za 2 roky se vždy dostanu zpět na 110kg tak se obětuju a držím zas tuto dietu 20 dní, abych se zpět dostal na dobrou váhu.

Intervalové sprinty a dřepy, zhubneš, vytvaruješ postavu a jako plus, budeš mít i krásný zadek :-) Nic extra náročnýho, dodržuj určitý počet a navyšuj.

Ty sprinty, na 30-40m, výdech 10s a zase zpět. Takhle ze začátku můžeš třeba 8x. Pak navyšuj až 15x. (1-tam a jednou zpět = 2)

Dřepy - díky nim, ikdyž se nezdá, také zhubneš, a navíc + ta zadnice. Ujisti se, že je děláš správně, popř.. se podívej na návody na netu, aby si si nezničila kolena :). Držím palce

Vždyť stačí normálně (a hlavně pravidelně!) cvičit, ne? Na netu je spoustu článků o tom jak zhubnout, ty hledej spíš jak správně cvičit (třeba tady, cviky na zadek: http://moderni-devce.cz/clanky/moda-a-krasa/jedena ct-nejlepsich-cviku-pro-perfektni-zadecek--1--dil- /). Důležitý je si udělat ten rozvrh, říct si kdy a jak dlouho. Pak se k tomu líp donutíš, když víš že teď je ta chvíle, kdy máš každý den cvičit :-)